Serwisowanie układów klimatyzacji w nowych autach

Nowy czynnik chłodniczy opracowano z zamiarem zastąpienia starego, powszechnie używanego czynnika R134a, który nie jest całkowicie obojętny dla środowiska. Powoduje on powstawanie efektu cieplarnianego. Nowy czynnik R1234yf jest pod tym względem daleko lepszy.

Użytkując samochód, który jest zaopatrzony w nowy typ klimatyzacji, należy się liczyć z wyższymi kosztami eksploatacyjnymi w stosunku do poprzedniej generacji układów klimatyzacji (z czynnikiem R134a). Spowodowane jest to przede wszystkim wyższym kosztem nowego czynnika, który jak na razie produkowany jest przez dwie kooperujące ze sobą i dyktujące ceny firmy.

Również urządzenie – stacja klimatyzacji – musi być specjalnie dedykowana do wykonania takiej usługi. Urządzenie, którym dysponujemy, jest produkowane przez lidera w dziedzinie diagnostyki samochodowej – firmę BOSCH. W pełni automatyczne urządzenie dla układów z R-1234yf: BOSCH ACS 661. Technika firmy Bosch i dbałość o szczegóły sprawiają, że stacja jest zgodna ze wszystkimi standardami, przewidzianymi dla urządzenia do obsługi klimatyzacji z R-1234yf.

Należy też podkreślić, że nowy typ klimatyzacji wymaga użycia innego rodzaju oleju do smarowania kompresora.

Wszystkie te aspekty powodują, że należy umiejętnie rozróżnić w jaki typ klimatyzacji wyposażony jest serwisowany samochód. W tym celu niezbędne jest dodatkowe urządzenie do identyfikacji czynnika R1234yf.

Serwisowanie układów klimatyzacji w nowych autach
Serwisowanie układów klimatyzacji w nowych autach

Wszystkich chętnych, którzy potrzebują przeprowadzenia serwisu w nowych typach klimatyzacji, zapraszamy do odwiedzenia naszego warsztatu.