Maxoil Classic Auto Show już za nami…

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przybyli swoimi klasykami 8 czerwca br. na organizowane przez nas wydarzenie „Maxoil Classic Auto Show”!

Gościliśmy około 50 ekip z różnych stron naszego regionu. Przeważały auta z byłego bloku wschodniego, ale nie zabrakło również akcentów amerykańskich jak i nieco nowszej motoryzacji zachodniej. Najważniejsze że ponad tymi podziałami wszystkich uczestników zlotu łączyła pasja do starej motoryzacji. Pięknie odrestaurowane i lśniące pojazdy początkowo prezentowały się przed siedzibą naszej firmy:

Maxoil Classic Maxoil Classic

Maxoil Classic Macoil Classic

Maxoil Classic Maxoil Classic Maxoil Classic Maxoil Classic

Wyróżnione i nagrodzone zostały pojazdy w poszczególnych kategoriach.

Maxoil Classic

Własnoręcznie wykonane przez nas puchary wręczał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Piotr Hojan. Burmistrz wytypował także pojazd który został wyróżniony ” Pucharem Burmistrza” – był to Fiat 125p. Auta dumnie prezentowały się na Grodziskim Starym Rynku. Uczestnicy Zlotu w tym czasie mieli możliwość zwiedzenia Grodziskiego Browaru jak i odbyć wycieczkę z przewodnikiem szlakiem Grodziskich zabytków. Osoby oglądające chętnie zagadywały właścicieli pojazdów o ich historię zaspakajając swoją ciekawość i pogłębiając wiedzę historyczną.

Maxoil Classic Maxoil Classic Maxoil Classic

Dzięki sponsorom wydarzenia Maxoil Classic (Grupa Azoty, Varta, Texaco, ProfiAuto, Denso, Filtron, Bosma, Febi, Liuqy Moly, Grodziski Browar, UM Grodzisk Wlkp.,UM Wolsztyn) mogliśmy uczestnikom  zaoferować sporo ciekawych atrakcji a także ofiarować okolicznościowe podarunki w tym tablice i naklejki zlotowe. Jedną z atrakcji była przejażdżka pociągiem retro prowadzonym przez parowóz.

Przejazd pociągu na trasie Wolsztyn – Stefanowo – Wolsztyn, uświetniła Orkiestra Dęta „Wihajster”, która „przygrywała kawałki” z czasów świetności tego środka lokomocji. Przewodniczka z Wolsztyńskiego Biura Promocji  zachęcała do odwiedzania miasta i okolic przybliżając historię miasta oraz wskazując na interesujące miejsca.

Maxoil Classic

Pod koniec naszego spotkania uczestnicy mieli okazję zwiedzić Wolsztyńską Parowozownie, po której oprowadził nas przewodnik – emerytowany pracownik parowozowni, który zna to  miejsce jak mało kto 🙂

Maxoil Classic Maxoil Classic Maxoil Classic

Dzięki naszej załodze mogliśmy sprawnie i bez problemów spędzić ten bogaty w wydarzenia dzień. Już dzisiaj planujemy kolejne spotkanie z nowymi atrakcjami i ciekawymi do odwiedzenia miejscami.

Maxoil Classic

 

Do zobaczenia za rok na kolejnym Maxoil Classic 🙂

Zobacz także: https://poznan.tvp.pl/77974048/08062024-godz1430

Maxoil Classic Auto Show 2024 - II zlot pojazdów zabytkowych Grodzisk Wielkopolski i Wolsztyn
Maxoil Classic Auto Show 2024 – II zlot pojazdów zabytkowych Grodzisk Wielkopolski i Wolsztyn